Fito Bermuda Gobi Çim Tohumu 25 kg
Fito Bermuda Gobi Çim Tohumu 25 kg

Fito Bermuda Gobi Çim Tohumu 25 kg

Fiyat : $525.19
Toplam Stok Adedi : 20
Stok Miktarı : 20

Fito Bermuda Gobi çim tohumu bodur yapısı, kısa biçime dayanıklı. Bermuda çimi sıcak iklim şartlarına, kuraklığa, tuzluluğa ve basılmaya dayanıklı bir çim türüdür. Ağırlık: 25 kg 1.000 m2

:

Fito Bermuda Gobi Çim Tohumu 25 kg

Semillas-Fito spor alanları özellikle de golf sahaları için uygun olan soğuk hava ve tuzluluğa toleranslı çim tohumu Cynodon Dactylon- Bermuda Gobi çimi ile spor alanlarında güçlü ve dayanıklı çimler yetiştirebilirsiniz.

Bodur yapısı, kısa biçime dayanıklı Bermuda çimi sıcak iklim şartlarına, kuraklığa, tuzluluğa ve basılmaya dayanıklı bir çim türüdür.

Çimlenme için en az 15 derece sıcaklığa ihtiyacı vardır. Bitki 12 derecenin altında uyku dönemine girer ve sararır, sıfır derece sıcaklıkta ölümü gerçekleşir, gölge toleransı düşüktür.

 

 

Toprak Hazırlığı

 

Tohum ekeceğiniz alanı 10-15 cm derinliğinde belleyin. Gölge alanlarda en fazla yaşanan sorunlar bitkinin ihtiyacından çok suyun bulunması ve bunun neticesinde yosunlaşmadır.

Fazla su bitki köklerinin gelişmesini ve hava almasını engelleyecek ve ölümü gerçekleştirecektir. Yosun oluşumu da çimlerin besinlerini kullanarak çimi hızlı bir şekilde yok edecektir.

Ekim yapacağınız yüzeyi birkaç kez daha tırmıkla düzeltip, tercihen bir silindir ile ezin. Böylece, daha sonra bakım aşamasında işinizi çok kolaylaştıracak düz bir yüzey elde edin.

 

 

 

Fito Bermuda Çimi Nasıl Ekilir?

 

Fito bermuda gobi çim tohumu ekimini, Mart-Nisan-Mayıs ile Eylül-Ekim-Kasım ayları arasında, aşırı sıcak ve kuru dönemler dışında, şemada gösterildiği gibi çapraz savurma yöntemiyle yapın.

İnce bir tırmıkla tohumların toprak yüzeyinde fazla derine gitmeden, homojen bir şekilde dağılmasını sağlayın.

Daha sonra üzerini en fazla 1 cm kalınlığında, ince bir toprak tabakasıyla örtün.

Tekrar silindirle veya benzer bir yöntemle yüzeyi sıkıştırın.

Çok ince – sisleme şeklinde – damlacıklarla sulayın. Sulama işlemi sırasında tohumların yüzeye çıkmamasına özen gösterin.

 

 

 

Çim Bakımı Nasıl Yapılır?

 

İlk biçim işlemini çimler yaklaşık 10 cm uzunluğa erişince, çok keskin bıçaklı çim biçme makinesi ile toprak kuru halde iken, bitkinin köklerinden yolunmayacak şekilde dikkatlice yapın.

Biçim işleminden sonra sulama yapabilirsiniz. Daha sonraki biçme işlemlerini, sıcak dönemde, tercihen sabah erken veya akşam saatlerinde, gerekiyorsa (toprağın 5 cm altında nem varsa sulamayı erteleyin) yapın.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR