Fito Fare Kulağı Çim Tohu 1 kg
Fito Fare Kulağı Çim Tohu 1 kg

Fito Fare Kulağı Çim Tohumu 1 kg

Fiyat : $37.96
Toplam Stok Adedi : 18
Stok Miktarı : 18

Fito Fare Kulağı (DİCHONDRA) Tohumu, Kışın hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmediği çoğu yerde yumuşak, yeşil, toprağa sarılan geniş yapraklı bir çim olarak kullanılır. Birbirine sarılmış küçük, yuvarlak yapraklar üretir.

:

Fito Fare Kulağı Çim Tohumu DİCHONDRA 1 KG

Kışın hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşmediği çoğu yerde yumuşak, yeşil, toprağa sarılan geniş yapraklı bir çim olarak kullanılır. Birbirine sarılmış küçük, yuvarlak yapraklar üretir. Yüzey yan filizleriyle ve yeraltı yan filizleriyle yayılır. Güneşli yerlerde ekildiğinde kısa ve sıkışıktır. Gölgede yetiştirildiğinde 16 cm'ye kadar uzayabilir. Sık ve düzensiz bir görünümü vardır. Sıcaklığın 20 °C'ye ulaştığı topraklarda tek başına yetiştirilmelidir.

• Kibar ve estetik bir görünümü vardır.
• Gölgeye dayanıklıdır.
• Az biçim gerektirir.

 

 

 

Tohum Oranı:1,5 ila 2 lbs. her 1000 fit kare
Tohum Derinliği:  1/4 inç
Ekim Zamanı: İlkbahar, Yaz
Gübre: 1000 fit kare başına 1/2 ila 1 libre
Biçme: 1/2 ila 1 inç
pH: 5,5 - 6,2

 

 

Fito Fare Kulağı (DİCHONDRA) Çim Tohumu  Bakımı

 


Dichondra'nın düzgün bir görünüm için çoğu çim çimenler kadar özene ihtiyacı vardır. Özellikle sıcak havalarda derin bir kök sistemini korumak için düzenli, kapsamlı sulamaya ihtiyaç duyar. Ayrıca sık hafif gübrelemeyi tercih eder. Her 2 ila 3 haftada bir etiket talimatlarına göre önerilen en hafif uygulama ile gübreleyin. 

Dichondra çiminizin nasıl görünmesini istediğinize bağlı olarak, sık sık, nadiren veya hiç biçme yapabilirsiniz. Tam güneşte yetişen ve çokça kullanılan Dichondra, düşük ve eşit kalır, eğer varsa, nadiren biçmeye ihtiyaç duyar. Gölgede yetişen veya çok az kullanılan Dichondra, eşit bir görünüm elde etmek için sık sık biçme gerektirebilir.

3/4” yüksekliğe (stresi önlemek için sıcak havalarda daha yüksek) biçmek, küçük yapraklı, hatta Dichondra çimlerini teşvik edecektir, ancak onu düzenli olarak biçmeniz gerekecektir. 1-1 / 2 ila 2 inç yükseklikte daha seyrek olarak biçebilirsiniz; bu, daha az tutarlı bir doku ve değişen boyutlarda yaprakları teşvik edecektir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR